БЛОГ ДМИТРИЯ ДУЛЬСКОГО

Экстрасенс Дмитрий Дульский говорит о картах таро

Оригінальні риси колоди
Класичне українське Таро являється назвою авторської колоди. Ми представляємо сучасну національну інтерпретацію методології класичного Марсельського Таро, відомого ще з XV ст. 
Звернувшись до вітчизняної етнографічної науки, ми звернули увагу на містицизм, який супроводжував буття українців, особливо ворожіння. Ворожили на жнива, Різдво, перемогу у битвах; дівчата ворожили на вдале заміжжя, жінки – на багате і спокійне життя; ворожили на будь-чому, але особливим попитом користувались гральні карти.  В сучасний час традиції ворожіння отримали «друге дихання». З тих чи інших обставин, люди звертаються до ворожок, екстрасенсів, мольфарів та ін. спеціалістів містичної справи, щоб отримати консультацію з проблемних питань, вчасно відкоригувати своє життя, прийти до успіху або гармонії. В останні одне-два століття з Європи було запозичено карти Таро як інструмент для ворожіння, медитацій, самовдосконалення.  На жаль, ці зображення карт не відповідають особливій ментальності нашого народу, його характеру, способу буття, тому ми взяли на себе сміливість створити «Класичне українське Таро» з урахуванням сакральних,  мистецьких і, взагалі, культурних традицій українців.
Карти виконані у графічній інтегрованій манері середньовічного західноєвропейського живопису (на кшталт І. Босха) та національного народного мистецтва (в дусі М. Приймаченко , К. Білокур, М. Бойчука та ін.). Кольорова гамма природна, яскрава, різнобарвна,  в цілому відповідає національній ментальності сприйняття барв. Сакральна символіка залишається  традиційною для нашої культури: Софійська дзвіниця відповідає карті «Вежа»,  карта «Мир» інтерпретована як яйце- писанка, що за задумом вміщує цілий світ, соняшник символізує «Сонце» і т.д. Європейська традиція теж присутня. Так, наприклад, «Дурень» зображений жебраком, одягненим у лахміття, Адам і Єва- оголені, у Раю під деревом пізнання, з яблуком- плодом пізнання, та змієм, що їх спокушає; відьма – оголена на мітлі з чорним котом тощо. Ідея та літературний супровід належить Д. Дульському; художник – В. Жиров.

Старші аркани, загальна характеристика
Старші аркани колоди Таро (їх 22), кожен з яких має власний образ та ім’я,  розкривають глобальні питання, що стосуються метафізичних знань, життєвого шляху і його спрямування, духовності, внутрішнього вдосконалення. Українська культура багата на власні сакральні архетипи, які дозволяють охарактеризувати всі приховані явища людської душі. Так, наприклад, яйце в нашій свідомості характеризує всесвіт у мікрокосмі й макрокосмічному вимірах, квітка соняха асоціюється з сонцем, жінка- з могутніми прихованими проявами природи, духовності, знання; старий мудрець накладається на образ ченця з потягами до аскетизму, усамітнення, духовного вдосконалення та ін. Таким чином, національні культурні архетипи у сакральній інтерпретації відображають, збагачують, вдосконалюють загальну тенденцію карт Таро відносно ментальності їх користувачів – українців та всіх, хто цікавиться нашою культурою.


экстрасенс  Украины Дмитрий Дульский
Назад

экстрасенс Украины Дмитрий Дульский

Экстрасенс Украины Дмитрий Дульский новый телевизи...
Подробнее
экстрасенс  Украины Дмитрий Дульский
Вперёд

экстрасенс Украины Дмитрий Дульский

Экстрасенс Украины Дмитрий Дульский новый телевизи...
Подробнее